Kadirli İH Platformundan Tepki

Kadirli İH Platformundan Tepki
1

          

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde İmam Hatip lisesi öğrencilerinin bina yetersizliğinden dolayı 4 ayrı okula dağıtılarak eğitim verilmesine tepki gösteren Kadirli İmam Hatip Platformu, yetkililerden bina sorununun çözülmesini istedi.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde İmam Hatip lisesi öğrencilerinin bina yetersizliğinden dolayı 4 ayrı okula dağıtılarak eğitim verilmesine tepki gösteren Kadirli İmam Hatip Platformu, yetkililerden bina sorununun çözülmesini istedi.

Platform üyeleri yaptıkları toplantıda öğrencilerin merkez imam hatip binası, halk eğitim merkezi, çıraklık eğitim merkezi ve eski fen lisesi binası olmak üzere 4 ayrı okula dağıtılarak eğitim verilmeye çalışıldığını belirterek duruma tepki gösterdi.Kadirli İmam Hatip Platformu toplantı sonunda yaptığı yazılı açıklamada, "Bu konuda yaklaşık bir yıldır Kadirli'de İmam Hatip velilerinin bir beklentisi var bu beklentiye gereken cevap henüz verilmemiştir. Atıl durumda bulunan TMO'ya ait arazi İmam Hatip kompleksi olarak istenmiş bu konuda gereken yazışmalar yapılmış, bu arazinin imam hatip lisesi ve ortaokulunun birlikte olacağı, içerisinde kız ve erkeklere ait öğrenci yurtlarının, spor salonu ve sosyal tesislerin olacağı bir kompleks yapılması için söz verilmişti. Aradan 2 yıl geçmesine rağmen hala bu söz yerine getirilmedi. Yetkililerden bir an önce konuya çözüm getirilmesini bekliyoruz" denildi. - OSMANİYEYükleyen: Ümit SERT (03.11.2013)