Samsuna En Büyük İHL Yapılıyor

           

Samsun'a Türkiye'nin en büyük imam hatip lisesi

SAMSUN'un Canik İlçesi'nde yapımı süren Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam-Hatip Lisesi destek bekliyor.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam-Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Mustafa Genç, "Burası camisi, kütüphanesi, kültür merkezi, yurtları, anaokulu ve spor salonu bulunan 80 derslikli Türkiye'nin en modern ve en büyük İmam Hatip lisesi olacak" dedi.

Arazisi Canik Belediyesi tarafından tahsis edilen Canik Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nin temel kazı çalışmaları sürüyor. Yaklaşık 40.5 dönüm alanda yapılacak olan projeyi hayata geçirmek isteyen Canik Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam-Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği destek bekliyor. Meşe Kültür Tesisleri'nde verilen yemekte Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Melekoğlu, Dernek Başkanı Mustafa Genç, dernek üyeleri, İlçe Müftüsü Şakir Pinal, mahalle ve köy muhtarları katıldı. Lise inşaatının geldiği aşamayı anlatan Canik Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam-Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Genç, şöyle dedi:

"Burası cami, kütüphanesi, kültür merkezi, yurtları, anaokulu ve spor salonu bulunan 80 derslikli Türkiye'nin en modern ve en büyük İmam Hatip lisesi olacak. Buraya Orta Asya'dan, Balkanlar, Kuzey Afrika'dan öğrenci çekeceğiz. Böyle bir okulun yapımında biz herkesin katkısının olmasını istiyoruz. Samsunlular olarak birlikte bu okulu yapmalıyız. Bu büyük hareketi herkes benimsemeli."

Canik Belediye Başkanı Osman Genç ise, ülkelerin geleceğinin eğitimle şekilleneceğine inandıklarını ifade ederken, şöyle konuştu:

"Bu nedenle bu okulumuza arsa tahsis ettik. 38 dönümü okul, 2.5 dönümü cami olmak üzere toplam 40.5 dönüm alan üzerinde kurulacak devasa bir projeden bahsediyoruz. Bu proje Samsun eğitiminin bir adım daha ileri gitmesine katkı sağlayacaktır. Şu anda temel kazıları devam ediyor. Bugünden itibaren bu projeye herkesin sahip çıkacağına inanıyorum. Bunu tek başımıza da yaparız. Ancak, istiyorum ki Samsunlular olarak birlikte yapalım, herkesin sahip çıktığı, katkısının olduğu, ortak yapılan bir okul olsun."Yükleyen: Ümit SERT (26.03.2013)