HAKKIMIZDA

Sevgili ihltumdersler.com takipçileri

      Paylaşmak hayatın en önemli değerlerinden biridir. Hatta denilebilir ki, insan paylaştığı oranda insandır ve paylaşmak islami değerlerin en önemli ayaklarındandır. Müslüman, zekâtla malını paylaştığı kadar müslümandır. Müslüman, müslümanın hissiyatına ortak olduğu kadar müslümandır. Müslüman maddi değerleri kadar manevi değerlerini paylaştığı kadar insandır ve müslümandır.

      Eğitim sistemi bir havuza benzer. Değerler o havuza aktıkça, farklı fikirler, uygulamalar, kaliteli malzemeler o havuza doldukça hem eğitim sistemi kazanır, hem eğitim camiasının göreve yeni başlamış fedakâr öğretmenleri daha az acemilik çekmiş olur, hem de bu mesleğin emektarları kendini güncellemiş ve geliştirmiş olur.

      Yıllarca Din kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yaptım. İlköğretimde çalıştığım yıllarda materyal eksikliği, mesleki gelişim açısından kendimi güncelleme konusunda çok fazla bir eksiklik hissetmedim. Çünkü Din kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi açısından internet ortamında ne kadar çok zengin bir içeriğe rastlamak mümkün ise tam tersi oranda İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri açısından o kadar kısır bir paylaşıma rastlanmaktadır. Bu eksikliği hisseden birkaç arkadaşımın isteğiyle ve desteğiyle ihltumdersler.com’u kurmaya karar verdik.

      Ancak hemen belirtmeliyim ki, sitenin kuruluşu aşamasında aldığımız kararları aşağıya yazmayı, ihltumdersler.com’u takip edenlere açıklamayı, bir görev olarak kabul ediyorum.

1. ihltumdersler.com, hiçbir zaman ÜCRETLİ ÜYELİĞE GEÇMEYECEKTİR. Ve siteden faydalananlardan maddi bir talepte bulunmayacaktır.

2. ihltumdersler.com, her meslektaşımıza istediği kadar döküman indirme ve izinsiz paylaşma konusunda “HAKKINI HELAL ETMEME” gibi bir engeli karşınıza çıkarmayacaktır.

3. ihltumdersler.com, Doküman paylaşanlardan asla şartlı bir talebi kabul etmeyecek ve paylaşılan her dökümanı yukarıda belirtilen şartlar çerçevesinde hizmete sunacaktır.

      Ayrıca başka paylaşım sitelerinden alınan ve paylaşılan dökümanlara rastlanıldığı takdirde, dökümanın sahibinin “HAKKINI HELAL ETMESİNİ” rızası dışında paylaşımda bulunulmuşsa ve rızası da yoksa moderatöre bunu bildirmesini rica ederiz. Çünkü her paylaşılan dökümanın içeriğini kontrol etmek mümkün olmamaktadır.

      Son olarak ihltumdersler.com’un bu aşamaya gelmesinde emeği geçen ve ihltumdersler.com’u tasarlayan arkadaşlarıma binlerce teşekkür eder ve ihltumdersler.com’un başlığında yer alan “İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır” hadisine denizde katre misali de olsa masadak olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.

Mikail AZAK            
İHL Meslek Dersleri Öğretmeni